Profilaktyka jest najważniejsza

Wielu schorzeń da się uniknąć lub wykryć je na bardzo wczesnym etapie pod warunkiem odpowiedniej profilaktyki i uczęszczania na regularne kontrole. W czasie wizyty w gabinecie dentystycznym – zaleca się na nie chodzić przynajmniej raz na pół roku – lekarz ma możliwość sprawdzić, czy w jamie ustnej nie pojawiły się żadne ubytki, w których mogłyby zagnieździć się szkodliwe bakterie lub czy nie rozwija się stan chorobotwórczy. Wykrywając wszelkie patologie na wczesnym etapie można uniknąć długotrwałego leczenia stomatologicznego i zapobiec ekstrakcjom zębów, tak stałych, jak i mlecznych.

Dentysta – Dąbrowa koło Poznania

Gabinet Stomatologia Lusówko leży w bliskiej odległości wsi Dąbrowa (Poznań). Dzięki temu położeniu zarówno mieszkańcy okolicznych miejscowości, jak i obrzeży stolicy Wielkopolski mają dogodny dojazd zarówno komunikacją miejską (w pobliżu gabinetu znajduje się kilka przystanków autobusowych), jak i własnym środkiem transportu. Na terenie posesji jest parking samochodowy.

Stomatolog Dąbrowa k.Poznania – zakres usług

W naszym gabinecie świadczymy pomoc z różnorodnych dziedzin stomatologii. W ramach działań profilaktycznych przeprowadzamy instruktaże higieny jamy ustnej, usunięcie złogów kamienia nazębnego, piaskowanie i fluoryzację mające na celu oczyszczenie i wzmocnienia szkliwa. W przypadku chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych stosujemy leczenie kanałowe (w znieczuleniu). Jeśli konieczna była ekstrakcja zębów, to proponujemy uzupełnienie ubytków przy pomocy mostów lub protez. Przeprowadzamy zabiegi wybielania szkliwa, podcinania wędzidełka czy resekcji korzenia.

Stomatologia Dąbrowa dla dzieci

Zdajemy sobie sprawę, że pierwsza wizyta u dentysty może być stresująca, dlatego też w naszej podpoznańskiej klinice prowadzimy wizyty adaptacyjne. W ich trakcie dzieci mogą zapoznać się ze specyfiką pracy, gabinetem i narzędziami używanymi w czasie zabiegów stomatologicznych. Takie spotkanie z dentystą już w pierwszych latach życia dziecka pomaga budować dobre relacje na linii lekarz-pacjent, dzięki czemu maluchy nie boją się podjęcia leczenia. Najmłodszym pacjentom ze wsi Dąbrowa k. Poznania, Lusówko czy innych pobliskich miejscowości pomagamy ponadto uporać się m.in. z osadami, przeprowadzamy fluoryzację, lakujemy bruzdy oraz wypełniamy ubytki. W razie konieczności usuwamy także – w znieczuleniu – zęby mleczne.

Dentysta – Dąbrowa, Lusówko, Tarnowo Podgórne, Skórzewo

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie świadczonych w naszym gabinecie usług stomatologicznych, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Pracujemy od poniedziałku do soboty.

Start typing and press Enter to search