STOMATOLOGIA – DENTYSTA STOMATOLOG TARNOWO PODGÓRNE

Gabinet oferuje pomoc z zakresu profilaktyki, badań diagnostycznych oraz zabiegów stomatologicznych, przeznaczonych dla dzieci i dorosłych z województwa wielkopolskiego, w tym m.in. Tarnowa Podgórnego.

STOMATOLOGIA – TARNOWO PODGÓRNE I OKOLICE

Świadczone wsparcie obejmuje wykonywanie procedur z zakresu stomatologii zachowawczej i periodontologii, dzięki którym możliwe jest wyleczenie wszelkich zmian, występujących w obrębie zębów, dziąseł, co pozwoli dłużej cieszyć się zdrowym uśmiechem i prawidłową kondycją jamy ustnej. Na miejscu wykonujemy również badania niezbędne do diagnostyki oraz zaplanowania i wdrożenia leczenia endodontycznego, a także przed zabiegami chirurgicznymi. Dysponujemy między innymi sprzętem do wykonywania zdjęć RTG punktowych.

NIE TYLKO DENTYSTA – TARNOWO PODGÓRNE I OKOLICE

W naszym gabinecie pacjenci mogą skorzystać nie tylko z leczenia zębów, ale także przyzębia oraz innych tkanek w obrębie jamy ustnej. Wykonujemy ponadto zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, takie jak wybielanie zębów z zastosowaniem różnych metod (również dla zębów martwych), a także odbudowy zębów przednich. Pacjenci borykający się z ubytkami mogą natomiast skorzystać z usług protetycznych – wykonujemy nie tylko wkłady, korony i mosty, ale też protezy (szkieletowe, akrylanowe, acetalowe oraz acronowe).

STOMATOLOG W TARNOWIE PODGÓRNYM – DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Zasady dbania o zdrowe zęby warto wpajać od najmłodszych lat, dlatego prowadzimy wizyty adaptacyjne z instruktażem prawidłowej higieny jamy ustnej dla małych pacjentów pod nadzorem naszego personelu. Dentysta dziecięcy oferuje również pomoc z zakresu leczenia zębów mlecznych, z zastosowaniem kolorowych wypełnień.

Celem tego typu przedsięwzięć jest oswojenie maluchów z gabinetem dentystycznym w możliwie wczesnym wieku, co ma niebagatelny wpływ na ich stosunek do troski o higienę jamy ustnej w przyszłości. Tego typu spotkania przebiegają w przyjaznej atmosferze pełnej zabawy i poczucia wspólnej przygody, aby stworzyć pozytywny obraz wizyty u stomatologa, co pomaga w budowaniu pożądanych nawyków higienicznych i pielęgnacyjnych, które zdecydowanie procentować będą w życiu dorosłym naszych pacjentów. Warto pamiętać, że pierwsza wizyta malucha ma charakter konsultacyjny i nie wykonuje się podczas jej trwania żadnych zabiegów.

ZABIEGI ESTETYCZNE – STOMATOLOG TARNOWO PODGÓRNE

Tego rodzaju zabiegi skupione są wyłącznie wokół uzyskania możliwie najbardziej satysfakcjonującego efektu wizualnego i mogą być wykonywane wyłącznie na zdrowych zębach. Stomatologia estetyczna w naszym wykonaniu obejmuje przede wszystkim zabiegi wybielania – metodą nakładkową oraz gabinetową – także w kontekście zębów martwych. Mogą one być nakierowane na zmianę ogólnego odcienia zębów pacjenta, jak również na likwidację miejscowych przebarwień. Innym rodzajem zabiegów estetyki dentystycznej jest odbudowa zęba przedniego – możliwa, gdy zachowana jest większa część jego struktury.

Zmiana kształtu zębów – umotywowana nieestetycznym wyglądem lub uszkodzeniem w wyniku wypadku – jest możliwa do osiągnięcia między innymi z wykorzystaniem licówek. Te cienkie płatki wykonane z porcelany lub kompozytu skutecznie maskują ewentualne niedoskonałości zębów (nie tylko w zakresie kształtu, ale także np. miejscowych przebarwień), a finalny efekt nie zdradza żadnych oznak ingerencji stomatologa. Ten rodzaj zabiegu dentystycznego może również służyć usunięciu diastemy (przerwy między przednimi zębami), jako alternatywa dla leczenia ortodontycznego.

ENDODONCJA I OGÓLNA STOMATOLOGIA – TARNOWO PODGÓRNE

Pod terminem stomatologii ogólnej, zwanej również zachowawczą, kryje się szereg zabiegów – w tym głównie profilaktycznych – które na celu mają utrzymanie ogólnie pojętego zdrowia jamy ustnej oraz zapobieganie próchnicy. Dentysta wykonuje takie działania jak usuwanie kamienia, piaskowanie czy fluoryzację, które pomogą dłużej cieszyć się nienagannym uśmiechem, hamując przy ty rozwój bakterii. W skład tego rodzaju procedur wchodzi również wypełnianie wszelakich ubytków – tych pourazowych oraz będących efektem choroby próchnicowej. Warto pamiętać, że regularne wizyty w gabinecie dentystycznym – przynajmniej raz na 6 miesięcy – znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia poważniejszych dolegliwości.

W momencie, gdy uszkodzenia będące wynikiem dolegliwości zęba – na przykład próchnicy – przenikną w głąb jego struktury, atakując wewnętrzną tkankę, czyli miazgę, prawdopodobnie niezbędne okaże się leczenie kanałowe. Nasz gabinet stomatologiczny oferuje zabiegi endodontyczne z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i procedur, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu pacjentom podczas całego przebiegu leczenia. Natomiast po jego zakończeniu dentysta dokona również kompleksowej odbudowy zęba.

PROTETYKA – DENTYSTA W TARNOWIE PODGÓRNYM

Nasz gabinet dentystyczny zapewnia również wsparcie z zakresu protetyki stomatologicznej. Wstępna konsultacja z dentystą pozwoli określić ogólny kierunek oraz plan leczenia, w oparciu o precyzyjne modele diagnostyczne. Wykonamy dla Państwa między innymi korony zębowe – różnego rodzaju, zarówno tymczasowe, jak i na stałe – a także mosty adhezyjne na szynie z włókna szklanego oraz ruchome protezy.

TWÓJ DENTYSTA – TARNOWO PODGÓRNE I OKOLICE

Kompletna lista usług stomatologicznych świadczonych przez nasz gabinet – w tym wykaz wykonywanych zabiegów wraz z przejrzystym cennikiem – dostępne są w odpowiedniej zakładce na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej galerii zdjęć. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w zakresie wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym bądź przebiegu oraz ewentualnych przeciwwskazań dla konkretnego zabiegu zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Start typing and press Enter to search