STOMATOLOGIA – DENTYSTA STOMATOLOG DĄBRÓWKA

Gabinet oferuje pomoc dentystów z zakresu stomatologii, obejmującą zarówno działania profilaktyczne, jak i leczenie wszelkich zmian, występujących w obrębie jamy ustnej. Nasze usługi przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych pacjentów z Lusówka, Dąbrówki oraz innych okolicznych miejscowości województwa wielkopolskiego.

STOMATOLOGIA – DĄBRÓWKA I OKOLICE

W zakres oferowanego wsparcia dentystycznego wchodzą nie tylko działania profilaktyczne, ale też diagnostyka schorzeń oraz niwelowanie wszelkich zmian, mogących powodować choroby zębów, dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej. Podczas wizyty możemy również wykonać zdjęcie RTG punktowe potrzebne do diagnostyki przed zabiegowej przed ekstrakcją, jak i leczeniem endodontycznym. Pacjenci mogą także poddać się procedurom z zakresu protetyki, dzięki którym możliwe jest przygotowanie uzupełnienia, pozwalającego na zyskanie promiennego, estetycznego uśmiechu.

STOMATOLOG W DĄBRÓWCE – NIE TYLKO LECZENIE

Pacjenci naszego gabinetu mogą skorzystać nie tylko z zabiegów z zakresu leczenia oraz profilaktyki, ale także z zakresu stomatologii estetycznej. Wykonujemy między innymi wybielanie zębów metodą nakładkową bądź gabinetową czy też estetyczne odbudowy zębów przednich. W naszym gabinecie wykonywane jest również wybielanie zębów martwych.

DENTYSTA DLA DZIECI I DOROSŁYCH – DĄBRÓWKA I OKOLICE

Gabinet stomatologiczny świadczy także wsparcie najmłodszym pacjentom, zarówno z zakresu profilaktyki, jak i leczenia schorzeń zębów mlecznych i stałych. By oswoić dzieci z gabinetem, proponujemy konsultacje i wizyty adaptacyjne. Dzięki nim najmłodsi pacjenci będą mogli zapoznać się z wyposażeniem poradni, dentysta wytłumaczy też, jak należy dbać o jamę ustną i dlaczego jest to tak ważne. Podczas wizyty adaptacyjnej nie wykonuje się zabiegów – gdy jest taka potrzeba, pacjent zapraszany jest na kolejną wizytę.

Tego rodzaju wizyty pomagają budować pozytywne skojarzenia z gabinetem stomatologicznym już od najmłodszych lat, co w przyszłości zaowocować może większą dbałością o stan uzębienia oraz wczesnym utrwaleniem pozytywnych nawyków w zakresie higieny i profilaktyki. Pewnego rodzaju “odczarowanie” wizyty u dentysty jest pierwszym krokiem do regularnego monitorowania zdrowia jamy ustnej. Aby cały proces przebiegł możliwie bezproblemowo, warto zadbać o stworzenie pozytywnej aury wokół całego procesu – atmosfera przygody oraz pozytywne słownictwo pomagają oswoić się z nową sytuacją.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA I PROFILATYKA – DENTYSTA DĄBRÓWKA

Stomatologia zachowawcza, zwana także ogólną, obejmuje szereg zabiegów dentystycznych natury profilaktycznej – lecz nie tylko – najczęściej skupionych wokół niwelowania problemu próchnicy oraz leczeniem ubytków. Regularna kontrola stanu jamy ustnej to najlepszy sposób na zwiększenie żywotności zębów, a działania w rodzaju piaskowania, skalingu czy fluoryzacji pomagają wzmocnić strukturę zębów, jednocześnie podnosząc odporność na szkodliwy wpływ bakterii. Okresowe spotkanie w gabinecie dentystycznym jest wskazane nawet w przypadku, gdy sumiennie dbamy o higienę jamy ustnej we własnym zakresie – dobrą praktyką jest odbycie takiej wizyty przynajmniej raz na pół roku.

Różnego typu ubytki próchnicze nie pojawiają się niespodziewanie – jest to raczej proces stopniowy, a im wcześniej rozpocznie się proces leczenia, tym większa szansa na osiągnięcie zadowalającego rezultatu. Pierwsze oznaki choroby próchniczej nie wymagają skomplikowanych zabiegów – stomatolog dokonuje wtedy precyzyjnego oczyszczenia zębów z kamienia i osadu, nakładając następnie warstwę specjalnego lakieru. Jednak w przypadku, gdy próchnica przedostanie się przez szkliwo do wnętrza zęba – aż do miazgi – konieczne może okazać się opracowanie ubytku z wypełnieniem lub nawet leczenie kanałowe, czyli endodontyczne.

Sama endodoncja przeszła jednak znaczną metamorfozę na przestrzeni ostatnich lat, głównie za sprawą rozwoju technologicznego oraz nowoczesnych rozwiązań, które czynią ten zabieg dużo mniej uciążliwym z punktu widzenia pacjenta. Przejawia się to nie tylko znacznie skuteczniejszym znieczuleniem miejscowym, ale również zastosowaniem zaawansowanego sprzętu stomatologicznego, który znacznie zwiększa precyzję działania podczas tego zabiegu dentystycznego.

ESTETYCZNA STOMATOLOGIA – DĄBRÓWKA

Działania czysto estetyczne to z kolei okazja do poprawy wizualnych walorów swojego uśmiechu. Dentysta wykona dla Państwa takie zabiegi jak wybielanie – metodą nakładkową lub gabinetową – a także odbudowę estetyczną zęba uszkodzonego na przykład w wyniku wypadku. W przypadku, gdy źródłem problemów estetycznych są wszelakie dolegliwości natury chorobowej – jak na przykład próchnica – niezbędne jest rozpoczęcie ukierunkowanego leczenia stomatologicznego. Dopiero wtedy możliwe jest rozpoczęcie zabiegów poprawiających wizualny aspekt jamy ustnej.

Jeśli chodzi o wybielanie – bez wątpienia jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej – może ono przybrać dwie odmienne formy. Jedną z możliwości jest wybielanie zębów w gabinecie. Dentysta, po nałożeniu na zęby preparatu, wykona zabieg na miejscu np. przy użyciu specjalistycznej lampy. Drugą opcją jest metoda nakładkowa – w tym przypadku proces wybielania zębów odbywa się we własnym zakresie, przy pomocy dedykowanej nakładki. Podczas wizyty u dentysty wykonywany jest natomiast precyzyjny odlew kształtu zębów, który stanowi podstawę do jej wykonania.

TWÓJ STOMATOLOG – DĄBRÓWKA I OKOLICE

Pełen wykaz zabiegów dentystycznych wykonywanych w naszym gabinecie wraz z aktualnym cennikiem dostępny jest w odpowiedniej zakładce na naszej stronie. Tam też znaleźć można dodatkowe informacje na temat poszczególnych procedur. W przypadku jakichkolwiek zapytań odnośnie wizyty u stomatologa lub samego zabiegu zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Start typing and press Enter to search